…skutki braku wsparcia od najbliższych, czy fałszywa przyjaźń, a nawet hejt w internecie…

Wywiad z Arkadiuszem Kasprzakiem, autorem PSORIASIS VULGARNA

Co skłoniło Cię do napisania książki, w której przewodnim tematem jest łuszczyca?

Ogromna chęć opowiedzenia w sposób uniwersalny i oryginalny – czym jest ta choroba, jak wpływa na życie i jak bardzo potrafi zniszczyć psychikę. Na rynku jest kilka książek medycznych i poradników, jednakże do tych lektur nawet sami chorzy niechętnie zaglądają, a ja chciałem stworzyć coś, do czego zajrzy osoba chora, znajdzie tam zrozumienie, wsparcie czy wskazówki, ale także osoby zdrowe, których nie przytłoczy temat a zaciekawi sama historia. Stąd powieść, która ma wiele wątków, a łuszczyca jest po prostu motywem przewodnim.